Elementarz Stylu Katarzyny Tusk w GermAnglo

Drodzy czytelnicy,

dzisiejszy wpis  poświęcę niesamowitej osobie, której stronę makelifeeasier.pl odwiedzam niemal codziennie.  Tym kimś jest oczywiście pani Katarzyna Tusk- znana blogerka i autorka książki pt. Elementarz Stylu.

elementarzstylu_katarzynatusk_160x245

Wydawnictwo: Muza SA,   www.muza.com.pl

Na wstępie chciałabym z całego serca podziękować pani Kasi za przesympatyczną korespondencję mailową i przesłanie jednego egzemplarza z autografem do mojej firmy GermAnglo.

img_20161120_185506

Serdecznie dziękuję Pani Katarzyno! To dla mnie wielki zaszczyt i ogromne wyróżnienie. Elementarz przeczytałam w kilka godzin i jestem nim po prostu oczarowana. Życzę kolejnych sukcesów!

 Make Life EasierElementarz Stylu 

Półki w księgarniach aż uginają się od książek na temat mody, a stoiska prasowe wypełnione są po brzegi czasopismami, w których poczytać można o najnowszych trendach, różnorodnych stylizacjach i znanych projektantach. Przyznam, że temat ubrań nigdy  nie pasjonował mnie do tego stopnia, by czytać z zapartym tchem jakiekolwiek publikacje na ich temat. Blogów modowych również staram się unikać, ponieważ…. zwyczajnie mnie nudzą i niczym szczególnym nie zaskakują. Wyjątek stanowi makelifeeasier.pl, który już jakiś czas temu przypadł mi do gustu. Na wspomnianej stronie znaleźć można naprawdę wiele ciekawych wpisów wraz  z tłumaczeniem na j.angielski, więc czytelnicy łączą przy okazji przyjemne z pożytecznym 🙂 Nie jest to oczywiście jedyny powód, dla którego cenię tę stronę. Poza ciekawymi stylizacjami, umieszczane są na  niej m.in. świetne przepisy kulinarne. Ponieważ ten temat jest mi ostatnio dość bliski z racji tłumaczenia książek z tej dziedziny, chętnie zapoznaję się z pomysłami Pani Kasi i jej przyjaciółki Zosi na przyrządzanie nietuzinkowych przysmaków. Ostatnio  przykuł moją uwagę przepis na rozgrzewającą zupę z soczewicy z jarmużem, imbirem i innymi wspaniałościami.  Mam zamiar skorzystać z niego w najbliższy weekend. Trzymajcie kciuki, by potrawa wyszła mi równie dobrze jak na zamieszczonym na blogu zdjęciu 🙂 To jednak nie wszystko, co znajdziemy na makelifeeasier.pl. Pani Kasia bardzo ciekawie recenzuje przeczytane książki i prezentuje czytelnikom zdjęcia wykonane w wybranych zakątkach swojego ukochanego Sopotu ( i innych miejscach, które odwiedziła) oraz ubrania  marki MLE. Podczas jednej z wizyt na tej stronie,  zauważyłam przypadkiem reklamę wspomnianej wyżej książki, która już na pierwszy rzut oka znacznie różniła się od wszystkich innych pozycji, które spotykałam zazwyczaj w księgarniach. Została ona pięknie  i niezwykle elegancko wydana, a jej wygląd mówi nam już bardzo wiele o Kasi Tusk. Postanowiłam zapoznać się z tą pozycją, gdyż miałam przeczucie, że znajdę w niej coś niezwykłego. I tak też się stało!

Czym zaskoczyła mnie pani Katarzyna w swoim Elementarzu Stylu?

Autorka nie jest osobą, której szafa pęka w szwach. Wręcz przeciwnie. Uważa ona, iż we wszystkim należy zachować umiar, także w ilości posiadanych ubrań. Nie chodzi tu jednak o jakąś fałszywą skromność, co  może początkowo przyjść czytelniczkom do głowy (przyznam, że mnie też!). Nic bardziej mylnego. Pani Kasia chce nam po prostu uzmysłowić, że nadmiar ubrań powoduje jedynie chaos i wrażenie, że mimo sterty sukienek, spodni i bluzek,  nie mamy tak naprawdę w co się ubrać. Spowodowane jest to tym, że nie jesteśmy w stanie prawie nic ze sobą zestawić, ponieważ mało co do siebie w ogóle pasuje. Kupujemy mnóstwo rzeczy, których tak naprawdę nigdy nie zakładamy. Wpadamy w szał wyprzedaży, robiąc mnóstwo zupełnie niepotrzebnych zakupów, a rzeczy eleganckie, przeznaczamy z kolei na ‚specjalne okazje’, które przeważnie i tak nie nadchodzą. Tym nota bene różnimy się według niej od Włoszek, które swoje najlepsze ubrania noszą po prostu na co dzień, dzięki czemu zawsze tak pięknie się prezentują. Autorka zachęca nas do dokładnego przejrzenia szafy i pozbycia się rzeczy, których  nie nosimy. Niby nie ma w tym nic specjalnie odkrywczego, ale większości z nas ciężko jest pozbyć się niepotrzebnych części garderoby. To wielki błąd, najprostsza droga do bałaganu i …rozpaczy przed każdym wyjściem z domu.

Klasyka jest zawsze na czasie

Pani Kasia słusznie zauważyła, iż często zapominamy  o istnieniu klasycznych kolorów (bieli, czerni, granatu, beżu i szarości), co sprawia, że nie zawsze prezentujemy się elegancko. Jak tu się z tym nie zgodzić? Coraz częściej widzimy na ulicach osoby w pstrokatych kolorach, co w zbyt dużej ilości jest w złym tonie. Wiele z nas  zatraca się w aktualnych trendach i nie ubiera się stosownie do okazji. Inne ubrania pasują przecież na spotkanie z przyszłą teściową, a inne na szaloną imprezę z przyjaciółmi!  Katarzyna Tusk nie zostawia nas jednak z tym problemem  samym sobie. Podaje nam konkretne wskazówki, opisuje  przykładowe stylizacje na daną okazję, zamieszcza liczne zdjęcia, pozostawia miejsca na notatki, a przede wszystkim zachęca do pracy nad sobą.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

Dzięki tej publikacji nauczymy się z pewnością kontrolować zawartość swojej szafy, co ponad wszelką wątpliwość ułatwi nam życie, zaoszczędzi codziennych stresów i lamentów :). Ponadto zrozumiemy, że nie musimy być fanatyczkami mody i przepadać za zakupami, by móc zdefiniować swój własny styl i skompletować racjonalnie odpowiednią dla siebie garderobę. Większość pism modowych daje nam jasno do zrozumienia, że styl można kupić. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. W końcu muszą promować swoich reklamodawców i jest to całkowicie zrozumiałe. W swojej książce Katarzyna Tusk wielokrotnie podkreśla jednak fakt, że pieniądze nie decydują o stylu. Przyznaje, że oczywiście przyjemniej jest robić zakupy, gdy dysponuje się jakąś większą kwotą, ale nie chroni to w żadnym wypadku przed koszmarnymi wpadkami. Wystarczy pooglądać sobie niektóre ‚występy’ niezwykle bogatych osób w tragicznych kreacjach, źle dopasowanych dodatkach itp. Pani Kasia twierdzi, że stylu nie można kupić, ale da się go ukształtować. Dzięki prowadzeniu bloga, dopracowała swoją garderobę, ograniczyła ilość ubrań i doszła do wniosku, że skromność jest lepszym drogowskazem niż rozrzutność. Jak już wcześniej wspomniałam, nie jest to kolejna typowa książka o modzie, lecz pięknie wydany poradnik, który z pewnością wiele zmieni w życiu czytelniczek.

Gorąco polecam Elementarz Stylu Katarzyny Tusk i jej fantastyczny blog makelifeeasier.pl

Katarzyna Kmieć-Krzewniak