Angielski dla starszaka

Pewnie myśleliście, że skupiam się tylko na ciekawych pomocach naukowych dla nastolatków i osób dorosłych. Pozwólcie więc, że was zaskoczę. Tym razem mam przed sobą coś dla  nieco młodszych 🙂   Są to fiszki obrazkowe… dla starszaka!

angielski-dla-starszaka-fiszki-71611161

Pudełeczko zawiera 50 kolorowych kart, a na nich 50 podstawowych słówek, które powinno znać każde dziecko. Po jednej stronie  znajdują się słówka w j.polskim, a po drugiej  w  j.angielskim. Do pobrania po wpisaniu kodu są także nagrania mp3, program PC i scenariusze gier. Zajrzyjcie tam koniecznie!

FO_100AS_20130923 (1)

 

Dlaczego warto wykorzystywać fiszki i nagrania w nauczaniu dzieci?

Nie jest tajemnicą, że dzieci najchętniej i najefektywniej uczą się poprzez zabawę, angażując w nią wszystkie zmysły. Lubią wszelkiego rodzaju puzzle, układanki, klocki, karty itp. Ponieważ umysł w młodym wieku jest niezwykle chłonny, należy wplatać w te różne zabawy obcojęzyczne słówka i zwroty. Na świetne efekty tego zabiegu nie trzeba będzie długo czekać. Jeśli chodzi o nagrania, które macie do dyspozycji po wpisaniu kodu, nie musicie męczyć nimi dzieci, każąc im na siłę powtarzać wszystko to, co usłyszą. Dobry rezultat uzyskacie również wtedy, gdy nagrania staną się choćby  tłem do czynności, które dzieci w danym momencie wykonują. Gdy wasz ‚skarb’ rysuje, je, lepi z plasteliny czy bawi się lalkami, może przecież w tle słyszeć to, co mu puścicie, i chcąc nie chcąc, wiele z tego zapamięta.

Gorąco polecam ten produkt i zachęcam do jak najwcześniejszego ‚otaczania’ dzieci  językiem obcym.